Jakość ponad ilość

Podczas 50. edycji Heimtextil, zrównoważony rozwój znalazł się na pierwszym miejscu. Targi tekstyliów dla domu i wnętrz odbywały się od 7 do 10 stycznia we Frankfurcie nad Menem.

Pierwsze takie targi w nowym roku to barometr trendów dla całej branży. Targi co roku odwiedzają reprezentanci różnych profesji: architekci, dekoratorzy, projektanci wnętrz i przedstawiciele branży pościelowej z ponad 130 krajów.  Heimtextil  to okazja, żeby odkryć trendy nadchodzącego sezonu. Trend Space w hali 3.0 pokaże innowacje, zmiany i trendy na rynku.

„Branża stoi obecnie przed ogromnymi wyzwaniem - wyjaśnia Detlef Braun, CEO Messe Frankfurt. Aż 34 procent naszych wystawców ocenia obecną sytuację gospodarczą w sektorze jako słabszą niż rok temu - wyjaśnia.

Jubileuszowa edycja Heimtextil oferowała najbogatszy program wydarzeń w historii: ponad
150 wykładów i dyskusji panelowych i mnóstwo wydarzeń. Nie zabrakło branży pościelowej z prezentacją „Sen! Forum Przyszłości ”, podczas której Heimtextil zapewnił skoncentrowaną wiedzę na temat wszystkich aspektów spania oraz innowacji w produktach do spania i pościeli. Tutaj także eksperci pytali o wyzwania, przed którymi stoją producenci, jeśli chcą działać i produkować w sposób zrównoważony.

Kolejne targi odbędą się pd 12 do 15 stycznia 2021.

zdjęcie: Messe Frankfurt Exhibition/Jochen Gunther