Co zrobic z odpadami pierza

Tak mozna je przedworzyc na bialko

Ktore jest przeznaczone do stosowania dolistnego w rolnictwie i ogrodnictwie w celu poprawy tolerancji roślin na naprężenia biotyczne i abiotyczne oraz przyspieszenia regeneracji roślin po stresujących warunkach.

 Aminokwasy zawarte w hydrolizacie białkowym są podstawowymi składnikami komórek roślinnych, stymulują syntezę chlorofilu i przyspieszają proces przywracania tkanek.

Złożona technologia przetwarzania odpadów z przemysłu produkcji piór (każda klasa piór po procesie mycia i suszenia) do płynnych koncentratów aminokwasów i peptydów krótkołańcuchowych, które są podstawą do produkcji wysokiej jakości i nawozów organicznych, biostymulatorów poszukiwanych na rynku wzrostu roślin, szamponów, odżywek do włosów .

Proces umożliwia produkcję hydrolizatów białkowych zawierających do 80% wolnych aminokwasów i peptydów krótkołańcuchowych. Hydrolizaty w postaci płynnej i luźnej (konieczne jest suszenie reflow) mogą być produktem końcowym procesu

Proces jest w pełni powtarzalny, stabilny i bezpieczny w odniesieniu do bezpieczeństwa i higieny pracy. Parametry procesu są w pełni kontrolowane i ustawiane w zależności od branży, dla której komponenty będą produkowane.

Koncentrat zawiera mieszaninę 17 najważniejszych aminokwasów i krótkich łańcuchów peptydowych o właściwościach przeciwoksydujących.

 

.