Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 Stowarzyszenie  Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania  organizuje konkurs: Ostrzeszowianie łamią przepisy. Konkurs polega na napisaniu niekonwencjonalnego przepisu kulinarnego.

Prace konkursowe oceniane będą przez kapitułę konkursu w dniach 10-11 sierpień 1017 rok. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 września podczas XII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PASZTETNIKÓW I POTRAW Z GĘSI.

Celem konkursu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego obszaru Stowarzyszenia Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania oraz promowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi w ciekawy i oryginalny sposób. Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do wszystkich pasjonatów kulinariów z terenu całego kraju. Co ważne, przepisy przysyłane na konkurs muszą być niekonwencjonalne (np. pasztet, potrawa z gęsi lub potrawa regionalna z dodatkiem nietypowym podnoszącym i wzmacniającym doznania smakowe), muszą nawiązywać do dziedzictwa kulinarnego regionu Wielkopolski, a w szczególności Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi oraz popularyzowanej w tym regionie gęsi.

 

 

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2017 r.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież