Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Monitoring, zakaz sprzedaży żywego drobiu poza budynkami, kontrole weterynaryjne - najbardziej poszkodowany przez grypę ptaków kraj na świecie – Korea Południowa- wprowadza rygorystyczne metody prewencyjne.

Do 2022 w Korei Południowej będzie zabroniona sprzedaż żywego drobiu poza budynkami. Wszelkie targi zewnętrzne oraz sprzedaż rolnicza będą zabronione. Wszelka drobna działalność rzeźnicza i przetwórcza będzie musiała starać się o specjalne pozwolenia i liczyć się z częstymi kontrolami służb weterynaryjnych. Wielkie fermy drobiu będą musiały się natomiast pogodzić z rządowymi kamerami na swoim terenie. Koreańskie ministerstwo rolnictwa chce bowiem za pomoca pięciu tysięcy kamer śledzić na bieżąco stosowanie się do przewidzianych prawem zasad ograniczania ryzyka przez przemysłowych producentów drobiu i jaj. Koreańczycy zamierzają też w krótkim czasie wprowadzić system monitoringu przelotów dzikiego ptactwa, które jest głównym źródłem migracji wirusa- informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Grypa ptaków pojawia się w Korei Południowej systematycznie od kilku lat. W ostatnim sezonie grypowym zlikwidowano ponad 33 miliony ptaków.

http://www.kipdip.org.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież