Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Peta protestuje przeciwko okrutnemu traktowaniu gęsi i kaczek przez dostawców znanej na całym świecie marki Canada Goose.

Na swojej stronie organizacja zamieściła video, na którym pokazuje okrutny proceder. https://www.youtube.com/watch?v=f4FST39BZ-s

Większość ludzi, która zna Canada Goose, prawdopodobnie wie, że to, co wypełnia jej stylowe kurtki to puch. Firma zamieściła na swojej internetowej stronie filmik, który pokazuje ciekawym konsumentom, w jaki sposób pióra trafiają do produktów Canada Goose. Według niego kaczki i gęsi traktowane są humanitarnie. Ale video nagrane przez grupę aktywistów, opublikowane przez Peta, nagrane na jednej z ferm, pokazuje, że sytuacja jest zgoła odmienna.

Na filmie widać w jaki sposób pracownicy fermy traktują zwierzęta. Chwytają patki za szyję, czasem po dwa naraz, wpychają w małe skrzynie transportowe, gdzie są ściśnięte - alarmuje Peta.

Po interwencji Peta menager fermy zapewnił, że będzie szkolić personel, aby zapewnić ptakom bardziej humanitarne  traktowanie podczas załadunku". Manager Edward Hofe dodał, że ładowanie gęsi nie należy do najłatwiejszych, bo to duże ptaki, które szybko sie płoszą i trudno je opanować.

Tymczasem sprawa doprowadziła m.in. do protestów w Bostonie. Odzież Canada Goose to cmentarze zwierzęce - skomentowała Ingrid Newkirk, prezes PETA.

 

 

Źródło:

https://globalnews.ca

www.peta.org

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież