Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O zasadach bioasekuracji grypy ptaków mówiono w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.

Było to spotkanie informacyjne dla szkół rolniczych, dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O aktualnej sytuacji na świecie w zakresie grypy ptaków i zasadach bioasekuracji mówił prof. Krzysztof Śmietanka. Podczas spotkania była również mowa o działaniach, które podejmuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współudziale Głównego Inspektoratu Weterynarii i Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Bardzo istotnym elementem edukacyjnym dla przedstawicieli szkół rolniczych była dyskusja z udziałem naukowców z krajowego laboratorium referencyjnego PIWet-PIB w Puławach oraz z przedstawicielami Ministerstwa i Głównego Lekarza Weterynarii.

źródło: minrol.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież