Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tym razem mowa o Wild Bean Cafe i sklepach BP. Jaja pochodzenia klatkowego znikną  do 2025 roku.

W 2017 roku BP znalazło się na 47. miejscu wśród największych firm Europy Środkowo-Wschodniej, a to oznacza, że każda decyzja koncernu ma ogromne znaczenie. Tym bardziej cieszy, gdy w oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:„Nasza decyzja podyktowana jest względami etycznymi. Kury znoszące jaja oznaczone numerem „3” przetrzymywane są w ciasnych klatkach przez całe swoje życie, bez dostępu do wybiegu czy świeżego powietrza. Nie chcemy przyczyniać się do cierpienia kur niosek i zadbamy o stopniowe wycofywanie jaj klatkowych we wszystkich kawiarniach Wild Bean Cafe oraz sklepów na stacjach własnych BP.”

Coraz więcej sieci handlowych, restauracji i producentów żywności w Polsce i na całym świecie podejmuje decyzję o wycofaniu jaj pochodzących z chowu klatkowego. Swoje publiczne deklaracje w tej sprawie wydały już takie marki jak Grupa EurocashNestle, Kaufland, Żabka, Lidl, Starbucks, Grycan i wiele innych.

Źródło: otwarteklatki.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież