Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sezon na alergię trwa. Wiosna dla wielu osób uczulonych, to prawdziwa udręka. Przez wiele lat sądzono, że jeśli ktoś cierpi na astmę lub alergię, jest automatycznie uczulony na pierze. Dobra wiadomość jest taka, że to nieprawda.

 Prawdziwa alergia na pierze i puch jest niezwykle rzadka. Nocne napady astmy, wysypka czy nieżyt nosa to częściej reakcja na roztocza. Dlatego warto pamiętać, żeby co jakiś czas prać poduszki z pierza i puchu.  Innymi wyzwalaczami alergii mogą być bakterie w poduszce lub kołdrze wypełnionej tanim, czasami pochodzącym z recyklingu pierzem, które albo nie zostało odpowiednio wysterylizowane, albo zostało wyczyszczone chemikaliami. Warto więc pamiętać, że poduszki i kołdry z puchu i pierza, odpowiednio czyszczone mogą służyć alergikom tak jak i poduszki z wypełnieniem sztucznym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież