Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Francuskie drobiarstwo przezywa kryzys? Kolejna francuska firma z powodu finansowych problemów jest nadzorowana przez sąd- podaje kipdip.org.pl

Grupa Doux i Tilly - Sabco, bo o nich mowa przeżywają kryzys. Jedną z przyczyn jest konkurencja z Polski. Tilly-Sabco specjalizowało się w sprzedaży produktów drobiarskich cieszących się mniejszą popularnością w Europie do Afryki- czytamy na portalu kipdip.org.pl

Dziś konkurencja na rynkach afrykańskich jest większa niż dawniej. To rynki zbytu dla kolejnych państw, w tym Polski.

Jak donosi Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, francuska spółka ma problemy z powodu „ekstremalnie  trudnych warunków rynkowych” oraz „niezwykle ciężkiej konkurencji”.

Przypominamy, że w przypadku Grupy Doux jako jeden z głównych czynników odpowiadających za jej problemy gospodarcze firma  podawała konkurencję Brazylijczyków na rynku Arabii Saudyjskiej, która była kluczowym kontrahentem w sprzedaży mrożonego drobiu przez Doux- czytamy na portalu.

Źródło: kipdip.org.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież