Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielu z nas nie może spać bez naszej ulubionej poduszki. Jesteśmy tak bardzo przywiązani, że nie możemy się z nią rozstać nawet podczas podróży. Warto się jednak zastanowić czy stara, zużyta poduszka wciąż spełnia swoją rolę i zapewnia dobry sen.

W rzeczywistości tylko jedna osoba na trzy kupujące nowy materac, wymienia również poduszki- wynika z badań Better Sleep Council. Reszta wybiera starą, używaną od lat poduszkę. Prawda jest jednak taka, że materiały, z  których jest wykonana, zużywają się z biegiem czasu.

Kiedy więc nadchodzi czas, aby pożegnać się ze swoją starą poduszką? Badania BSC wskazują, że powinniśmy zmieniać  poduszkę co ok. 3 lata. Po takim właśnie czasie poduszki zużywają się. Stają się płaskie i nie zapewniają wsparcia dla kręgosłupa.  A właściwie dobrana poduszka powinna zapewnić prawidłową pozycję głowie i szyi podczas snu.


http://bettersleep.org

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież