Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

659 sztuk drobiu w 71 rasach można było podziwiać podczas wystawy w Powsinie: Najpiękniejsze Kury Świata - Polskie Rasy Drobiu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Na niecodzienne wydarzenie zaprosiły Stowarzyszenie Hodowców Drobiu Ozdobnego „Czubatka Polska” przy współpracy z Polską Akademią Nauk Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie .

To już  siódme spotkanie. Nie zabrakło  rodzimych ras kur takich jak: zielononóżka polska, czubatka polska - brodata i bezbroda, duża i miniaturowa, karzełek polski, czy niemal zapomniany polbar, nie zabraknie również prezentacji nowych projektów hodowców, jak czubatka staropolska, gołoszyjka lubelska, rajska, czy kura znosząca zielone jaja – polska kura wielkanocna.

Prócz prezentacji ras polskich, odbył się pokaz kur orientu, bojowych, długoogoniastych i długopiejących oraz tych całkiem milusińskich: mikroskopijne bantamki, czy krótkonogie szabo, puchate niczym króliczki jedwabiste i majestatyczne w swej wielkości Brahmy czy kochiny, i wiele, wiele innych ras, w tym prosto z Egiptu.

Pojawiły się także kaczki staropolskie i piżmowe, czy czarne zielono opalizujące kayugi,  gęsi, indyki.

Dla najmłodszych gości  szereg atrakcji: zabawy i konkursy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież