Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak spaliśmy 50 lat temu? Jak sypialnia wygląda współcześnie? Oto szybkie spojrzenie Rady Better Sleep na ewolucję w projektowaniu i wystroju sypialni.

Funkcjonalne lata pięćdziesiąteTa powojenna era to chromowane meble, nowoczesne urządzenia i kolorowe pastelowe farby. Niektóre domy miały dwie sypialnie. Jeśli chodzi o materace, na porządku dziennym były materace  piankowe, a podwójne łóżka były hitem.  Hipisowski styl lat 60. Projektanci zaczęli używać kolorowych plakatów, a w sypialni nie mogło zabraknąć pamiątek. Większe łóżka i łóżka wodne stały się częścią kultury wolnej miłości. Lśniące lata siedemdziesiąteW latach 70. blichtr w dekorowaniu sypialni stał się elegancki.

Dekada skupiła się na projektowaniu sypialni z ziemistymi kolorami, boazerią z drewna i tapetą.  Ekstremalne lata osiemdziesiąteSypialnie rosły zarówno pod względem wielkości, jak i liczby, uwzględniając większe meble i elektronikę. Pojawiły się geometryczne wzory i odważne, elektryczne akcenty gorącego różu i turkusu.  Nowa dekada lat dziewięćdziesiątychSypialnie stały się wielofunkcyjne i spersonalizowane. W 1991 r. duże materace i poduszki, to można było znaleźć w każdej sypialni. XXI wiek: sanktuarium snuSypialnia stała się miejscem odosobnienia i relaksu. Uspokajające kolory i faktury przenikają się, tworząc atmosferę spa.

Nowe technologie wzbudzają zainteresowanie konsumentów, którzy odkrywają chętnie nowe propozycje, nowoczesne materace, poduszki czy kołdry. Bardziej niż kiedykolwiek sypialnia stała się osobistą oazą do spania. http://bettersleep.org/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież