Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Puch jest wysoko ceniony za właściwości izolacyjne i trwałość, zapewnia największe ciepło przy najmniejszej wadze. Niestety często ptaki, z których pozyskiwany jest puch,  są karmione siłowo lub podskubywane.  A to jest stresującym i bolesnym przeżyciem. W wyniku globalnej świadomości tych okrutnych i nieludzkich praktyk powstał Responsible Down Standard (RDS).

W 2014 The North Face uruchomiła ten certyfikat z Textile Exchange, globalną organizacją non-profit dedykowaną zrównoważonemu rozwojowi w przemyśle tekstylnym i odzieżowym .
Posiadające RDS firmy  mogą poświadczyć, że ich produkty spełniają wymagane standardy. Norma ta nie tylko chroni dobrostan gęsi i kaczek w procesie pozyskiwania puchu i pierza, ale również zapewnia identyfikowalność w łańcuchach dostaw.

Oto kilka kluczowych części składowych Responsible Down:

 - od wyklucia do uboju zwierzętom należy zapewnić odpowiednie karmienie, odpowiednie leczenie i bezpieczne środowisko
- każdy etap łańcucha dostaw  jest kontrolowany przez niezależną jednostkę certyfikującą - bez względu na to, jakie miejsce organizacja zajmuje w łańcuchu dostaw, musi dostarczyć odpowiednią dokumentację potwierdzającą, że puch i pierze zostały pozyskane od dostawcy certyfikowanego przez RDS
- tylko produkty ze 100% certyfikowanymi puchem i pierzem noszą logo RDS
- pozyskiwanie puchu lub piór z żywych ptaków jest zabronione
- przymusowe karmienie ptaków jest zabronione


https://housemethod.com

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież