Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Handlowy spór pomiędzy Chinami i USA rośnie. Pekin zapowiedział podniesienie ceł na import amerykańskich towarów. Straty dotkną także branżę pierzarską.

Najpierw Biały Dom zapowiedział wprowadzenie 25-procentowych ceł na chiński eksport, Chiny podjęły działania odwetowe. Wyższe cła mają obwiązywać od 6 lipca. Taka sytuacja może oznaczać obniżenie wartości chińskiej waluty i sprawić, że Chiny będą importowały mniej towarów, także z Europy. Straci na tym również branża pierzarska. Sytuacja dotknie polskich sprzedawców.

Do tej pory z powodu braków pierza i puchu na rynkach, Chiny szukały surowca w Europie, także w Polsce. Miesięcznie polscy producenci eksportowali do Chin ok. 10 kontenerów z pierzem i puchem. Specjaliści z branży pierzarskiej obawiają się, że w wyniku wojny celnej sytuacja ulegnie zmianie i będę sprzedawać zdecydowanie mniej.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież