Mamy nowego Króla Gęsiny 2015/16! Wygrał Adam Gabryszak z restauracji Spiżarnia Warmińska w Olsztynie za przepis: lody Jabłkowe z wątróbką gęsią podane na musie ze skorzonery z wanilią, tarniną i chipsem ze skóry gęsiej.
Głosy oddawali szefowie kuchni biorący udział w akcji. Nadesłano 87 przepisów. Pierwsze miejsce zdobył Adrian Gabryszak, który jest nowym królem gęsiny. Drugi był Przemek Błaszczyk z Mańana Bistro & Wine Bar w Chorzowie za przepis: Salceson z Gęsich Podrobów z Kremem z Kiszonego Chrzanu i Suszonymi Liśćmi Jarmużu, Brukselki i Kapusty. Na trzecim miejscu uplasował się Jacek Zagórny z restauracji Warsztaty Smaku w Tychach za przepis: Panna Cotta z Kozią Chałwą na Miodzie Pitnym z Pasieki Jaros / Galaretka z Gęsiego Consomme z Szyi Gęsi Biłgorajskiej / Chrupiący Półgęsek od Renaty Osojcy / Kruszonka z Jabłek i Gęsiego Tłuszczu / Mus z Kiszonego Jabłka .
12 i 13 grudnia w Krakowie odbędzie się Terra Madre Festival Central Europe trzech, a na nim zwycięzcy konkursu odbiorą dyplomy i nagrody. Gratulacje.
Na zdjęciu od lewej: Adrian Gabryszak, Przemek Błaszczyk i Jacek Zagórny