Piknik w Gęśniku

Jak już pisaliśmy listopad to czas pikników, spotkań i dobrej zabawy. A bohaterką miesiąca jest gęsina. Już 8 listopada rozpocznie się dwudniowe święto w Gęśniku.

 

W tym roku tradycja zmierzy się z nowoczesnością.
Chcemy „odczarować” jedzenie gęsiny tylko od święta i tylko pieczoną lub smażoną. Chcemy pokazać, że można jeść potrawy z mięsa gęsiego również w foodtrucku – np. w sałatce, burgerze, jako kanapki. Zaprosiliśmy najlepsze foodtrucki z Trójmiasta, aby zaproponowały swoje wersje dań z gęsiną- informują organizatorzy pikniku, Ferma Gęsi Debogórze.

Na Fermie pojawiły się w tym roku gęsi rozmarynowe. Karmiono je właśnie rozmarynem, po to aby były jeszcze bardziej zdrowe. „Nową” gęsinę będzie można spróbować właśnie podczas pikniku. Z naszej strony zapewnimy doskonałe i przepyszne wędliny z mięsa gęsiego (półgeski, szynki, kabanosy, kiełbasy, metkę, kiełbasę białą, salceson biały) oraz świeże gęsi.
Będą także liczni wystawcy z wyrobami rzemieślniczymi- dodają organizatorzy.

Listopadową atmosferę rozgrzewać będzie ognisko, aromatyczne kawy i herbaty z foodtracków.

Piknik odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2015 (sobota-niedziela), od godziny 11.00 na terenie Fermy Gęsi Dębogórze. Wstęp, parking – bez opłat.