Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi zaktywizuje niezatrudnionych mieszkańców wsi. Mowa o przyzagrodowym chowie gęsi. Fundacja podpisała umowę na realizację projektu: Przyzagrodowy chów gęsi alternatywą dla małych gospodarstw.

Do 36 Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich trafi blisko 7, 5 miliona złotych na realizację projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019.

Projekt realizowany przez Fundację skierowany jest łącznie do 480 osób w województwach kujawsko – pomorskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim i ma na celu aktywizację niezatrudnionych mieszkańców wsi poprzez podjęcie działalności ukierunkowanej na chów gęsi połączonej z działalnością w ramach rolniczego handlu detalicznego. Przeszkolenie w okresie realizacji operacji grupy docelowej jest sposobem na uniknięcie wykluczenia społecznego, zdobycie specjalistycznej wiedzy nt. przetwórstwa i sprzedaży gęsiny w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Szkolenia będą składać się z następujących bloków tematycznych: Chów gęsi systemem przyzagrodowym, Przetwórstwo produktów z gęsi, Rolniczy handel detaliczny szansą na  legalną sprzedaż produktów przetworzonych.Oprócz szkoleń odbędą się warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny.

W ramach operacji przewidziane są 4 szkolenia w każdym z 4 województw oraz wyemitowanie cyklu 6 odcinków programu „Gęś na językach” ,w których zostaną przedstawione kluczowe informacje dotyczące przyzagrodowego chowu gęsi,  przetwórstwa gęsiny i sprzedaży gęsiny. 

źródło: polskabialages.pl