Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kilka dni temu pisaliśmy o najnowszym, wzbogaconym certyfikacie RDS, który stawia przede wszystkim na zrównoważony rozwój na każdym etapie łańcucha dostaw. Dziś powiemy o tym, że wprowadzanie prostych zmian w codziennym funkcjonowaniu może zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko i obniżyć koszty.

 Pierwszy Dzień Ziemi obchodzono prawie 50 lat temu,  dzisiaj niemal wszyscy mówią o 3 zasadach: redukuj, używaj ponownie, przetwarzaj. Pomoże to w zmniejszeniu ilości śmieci na składowiskach, umożliwi mniejsze zużycie energii i zmniejszy zanieczyszczenie środowiska. A to jest korzystne dla planety.

Zwolennicy zrównoważonego rozwoju podkreślają pierwsze dwa czynniki: zmniejszenie ilości śmieci i ponowne użycie. Firmy pierzarskie, sklepy z pościelą mogą nie tylko postawić na RDS i zadbać o humanitarne traktowanie zwierząt, ale zrównoważony system stosować także w codziennej działalności. Mowa o źródłach energii, o mniejszej ilości wydruków czy w końcu o zmniejszeniu wykorzystywania plastiku.   

 I wreszcie: zachęcaj producentów materacy i akcesoriów do spania do ograniczania opakowań i wprowadzania zrównoważonych materiałów do produktów- czytamy w sleepsannymagazine.