Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Coraz więcej firm sprzedających odzież lub pościel z wypełnieniem z puchu i pierza deklaruje, że dba o dobrostan zwierząt. Wśród nich jest m.in. skandynawski Jysk. Dzięki współpracy z The International Down and Feather Laboratory, JYSK gwarantuje, że puch i pierze w ich produktach, nie pochodzą z tzw. żywych podskubów.

Kołdry i poduszki należą do najważniejszych produktów w JYSK, a wiele z nich zawiera puch i pierze. Gdy mówimy o dobrostanie zwierząt odnośnie wykorzystania puchu i pierza, często pojawia się jedno zagadnienie: darcie pierza z żywych gęsi. Metoda jest uznawana za okrutną wobec zwierząt i jest nielegalna w Europie i wielu innych krajach- czytamy na stronie Jysk.

Laurits Vestergaar: Nie akceptujemy okrucieństwa i wkładamy dużo energii i pieniędzy w zapobieganie. Chcemy oferować produkty jedynie z puchu i pierza, który jest produktem ubocznym przemysłu żywieniowego.

JYSK korzysta z niewielkiej liczby dostawców produktów z puchu i pierza z Polski, Danii i Norwegii, ale i Chin. Chiny są największym na świecie producentem puchu i pierza, a JYSK korzysta również z kilku chińskich dostawców. Dlatego firma współpracuje z międzynarodową organizacją IDFL (The International Down and Feather Laboratory), która specjalizuje się w kontrolach u dostawców – w tym na farmach i w rzeźniach- informuje Jysk.