Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Trwa  kampania „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina". Tradycyjnie w konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne media mieszkańcy województwa mogą wygrać gęsie tuszki (w tym roku jest ich 2019). To tuszki z  zakładu w  Kołudzie Wielkiej.

Marszałek Piotr Całbecki przeznaczył świeże gęsie tuszki z Kołudy Wielkiej, które będą daniem głównym na  świątecznym, rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada. W tym roku jest ich 2019. Gęsi można wygrać w konkursach organizowanych i ogłaszanych przez regionalne i lokalne media. Do gęsiny nie trzeba już nikogo zachęcać. Wiadomo, że smakuje wyśmienicie, jest zdrowa i dobrze prezentuje się na talerzach i półmiskach. Wiadomo też, że najlepsza jest ta kujawsko-pomorska. Zachęcam do udziału w kampanii i celebrowania rocznicy odzyskania niepodległości przy rodzinnym stole – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Do organizacji konkursu przyłączyło się 58 lokalnych i regionalnych redakcji. Na łamach gazet, w programach telewizyjnych i radiowych, a także na portalach internetowych trwają zabawy, w których nagrodami są świeże gęsie tuszki.