Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jeżeli zdecydujemy się na zakup do naszej idealnej sypialni poduszek i kołdry z pierza lub puchu, to warto wiedzieć jak o nie zadbać.

 

Najważniejsza jest z pewnością etykieta produktu, która pokazuje jak możemy czyścić poduszki i kołdry.

Jeżeli nasza komfortowa poduszka wygląda na spłaszczoną lub zgniecioną, wystarczy ją wstrząsnąć, by odzyskała dawny kształt. Te czynności powinniśmy powtarzać codziennie, żeby wyplenienie nie zbijało się. Warto także wietrzyć nasze sypialniane akcesoria, zwłaszcza w mroźne dni (w temp. poniżej 15°C roztocza kurzu przestają się rozmnażać, a w –18°C giną).

Co z praniem? Tutaj pojawiają się już odmienne opinie. Niektórzy radzą, żeby poduszki i kołdry z naturalnym wypełnieniem trzymać z dala od wody, inni polecają delikatne pranie. Na portalu pralniaekoserwis.pl przeczytać można, że puch pierzemy w wodzie z użyciem delikatnych środków.  Bardzo ważny jest proces suszenia, ponieważ puch może się sfilcować. Aby tego uniknąć, pościel należy jak najszybciej wysuszyć, najlepiej w dużej suszarce bębnowej. Mimo sugestii wielu producentó, puchu nie powinno się prać chemicznie. Takie pranie może zniszczyć delikatną strukturę biologiczną puchu, przesuszyć go, spowodować kruszenie i utratę pucho szczelności- czytamy na pralniaekoserwis.pl

Jeżeli poduszki lub kołdry nie są używane, powinny być przechowywane w tzw. oddychających torbach. To pozwoli zachować im naturalne właściwości. Sypialniane akcesoria odpowiednio przechowywane, będą służyć przez długie lata.

 

Źródło:
downandfeathercouncil.com