Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Firma odzieżowa C&A wprowadza w Europie linię produktów objętych certyfikatem RDS. To nowa kolekcja puchowych kurtek.

 

To oznacza, że pierze i puch wykorzystywane w produkcji odzieży C&A pochodzą z certyfikowanych, odpowiedzialnych źródeł, czyli z ferm, gdzie nie dochodzi do tzw. żywych podskubów. Nowa jesienna kolekcja objęta certyfikatem będzie dostępna w Europie i w sklepie online.

Responsible Down Standard (RDS), to niezależne, globalne normy wypracowane przez organizację non-profit- Textile Exchange. Organizacja zachęca dostawców I producentów odzieży do wprowadzania standardów w życie w trosce o dobro zwierząt. Standardy RDS działają już od 3 lat i wdraża je coraz więcej firm.

Jeffrey Hogue, C&A wyjaśnia: RDS jest standardem, który miejmy nadzieję wpłynie na dobre praktyki, udoskonali normy obowiązujące w poszczególnych firmach I przyczyni się do poszerzenia wiedzy konsumentów o tym jakie produkty kupują.

C&A juz od 2013 roku zakazało stosowania pierza I puchu z żywych podskubów , w tym roku certyfikat potwierdził dobre praktyki stosowane w firmie.