Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gęsi hodowane dla pierza, nie muszą mieć bolesnego i trudnego życia. Niestety niektóre fermy preferują tzw. żywe podskuby, które po raz pierwszy przeprowadza się, gdy gęsi mają 10 tygodni, a potem co 6 tygodni.

 

To okrucieństwo. Niestety nadal są firmy, które nie sprawdzają skąd pochodzi pierze wykorzystywane w produkcji. Jedną z takich firm jest modowy gigant Ralph Lauren.

Cała procedura żywych podskubów jest niezwykle bolesna, a gęsi i kaczki są zestresowane i cierpią. Wyobraźcie sobie, że ktoś wyrywa wam wszystkie włosy z głowy, jeden po drugim, i że robi to co kilka tygodni, przez cztery lata…- czytamy na stronie thepetitionsite.com

http://www.youtube.com/watch?v=vqIL-7njHFY

Pierze pozyskane w tak brutalny sposób, wykorzystywane jest do wypełnienia poduszek, kołder czy kurtek. Zwróciliśmy się do modowego giganta- Ralph’a Lauren’a, żeby upewnił się, że pierze, które wykorzystuje w produkcji nie pochodziło z żywych podskubów.

Każdy kto chce wesprzeć akcję może podpisać petycję:

http://bit.ly/1P07wov