Gęsina na imieninach

Na kolejną już imprezę z cyklu Gęsina na imieninach zaprasza Poznań. Na Starym Rynku powstanie specjalna strefa, w której goście będą mogli zobaczyć kulinarne pokazy w wykonaniu zawodowych kucharzy, połączone z degustacjami. Będą występy artystyczne i prelekcje oraz animacje dla najmłodszych.

 

Nie zabraknie Kotła Obfitości, z którego serwowana będzie potrawa przyrządzona na bazie mięsa gęsiego. Impreza odbędzie się w Święto Niepodległości 11 listopada. Jak mówią organizatorzy akcji, chodzi o promocję mięsa gęsiego, uchodzącego za jedno z najsmaczniejszych i najzdrowszych. Chcemy, żeby gęsina stała się powszechnie dostępna i gościła na polskich stołach. Chcemy, by podobnie jak amerykański indyk, stała się mięsem narodowym – informują organizatorzy.

W tym roku podczas akcji Gęsina na imieninach pojawi się także barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta. Kucharze będą nieśli tace z pieczonymi gęsiami. Zostaną one przekazane mieszkańcom Poznania , w obecności bohatera dnia- św. Marcina.

Poznań zaprasza 11 listopada.