Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku rozpoczyna się 10 listopada i potrwa dwa dni.
Jest to największy w Polsce jarmark gęsiny, można tu kupić praktycznie wszystko, co produkuje się z gęsiny, od świeżych tuszek, przez produkty dużych firm, po ofertę niewielkich rodzinnych gospodarstw, hodujących gęsi. Można też zapoznać się z ofertą wielu wytwórców i producentów z branży spożywczej, a także rękodzielniczej.
Festiwal to prezentacje kulinarne, edukacja dla dorosłych i dzieci oraz atrakcje kulturalne. W tym roku gwiazdami festiwalu będą: Magda Gessler oraz Tomasz Jakubiak. W planie są również prezentacje szefów kuchni znanych restauracji, konkursy i degustacje, biesiada przy muzyce na żywo w gęsinowej karczmie, która będzie oferować potrawy i przekąski z gęsiny.
Od tego roku Gala Gęsiny, podczas której przyznawane będą Złote Półgęski – nagrody za najlepsze produkty z gęsiny i najlepsze przepisy na potrawy z gęsiny, odbędzie się właśnie podczas Festiwalu w Przysieku.
Źródło: czasnagesine.pl