Jacek Krakowiak zwycięzcą

Smak potrawy z gęsi, techniki użyte do jej przygotowania, związek z tradycją i wizualną stronę oceniali jurorzy podczas konkursu kulinarnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Smaki Slow Food Szczecin.

 

Konkurs zorganizowano w ramach akcji Gęsina na Świętego Marcina. Uczestniczą w nim zakłady gastronomiczne, restauracje, osoby fizyczne, członkowie stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. W tym roku jurorzy próbowali 12 potraw. Chodzi o to, żeby powrócić do tradycji i przywrócić gęsinę na polskie stoły.

Zwyciężył Jacek Krakowiak z Hotelu Aquarius w Kołobrzegu. A menu, które przygotował z okazji akcji to m.in.: parfait z gęsiej wątróbki, pierogi z gęsiny, pierś z gęsi sous vide. Drugie miejsce zajął Marcin Marcinowski, szef kuchni w Starej Rzeźni. Trzeci był Andrzej Jakomulski z restauracji La Maison w Hotelu Leda w Kołobrzegu.

Relację zobaczyć można m.in. na stronie TVP Szczecin.
http://szczecin.tvp.pl/22544782/gesina-na-swietego-marcina