Wyjątkowo udany piknik

Jak już pisaliśmy listopad to czas pikników z gęsią w tle. Po raz 12. zorganizowano Piknik w Gęśniku, na fermie gęsi Dębogórze, gdzie właściciel wprowadził do hodowli tzw. „gęś rozmarynową”.

 

To nie nowy gatunek, ale gęś, która karmiona jest m.in. ziołami. Dzięki temu mięso ma zyskać nową jakość. W tym roku nowością podczas pikniku była żywność z tzw. foodtrucków. Tradycja zmierzyła się z nowoczesnością. Serwowano gęsinę w sałatce, burgerze, jako kanapki.

Nie zabrakło wędlin z mięsa gęsiego (półgeski, szynki, kabanosy, kiełbasy, metka, salceson biały) oraz świeżych gęsi. Pojawili się wystawcy z wyrobami rzemieślniczymi. Atrakcją sobotniej odsłony pikniku był pokaz nowatorskiego sposobu marynowania i podawania gęsiny. Szef kuchni Andrzej Ławniczak Sekretarz Stowarzyszenia Kucharzy Polskich zaprezentował półgęski i piersi gęsie w zalewie bursztynowej.

Relację z imprezy można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=HZUe3whtZhQ

Foto: ARR w Gdyni