Gęsina na św. Marcina
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja akcji – Gęsina na św. Marcina. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 6 listopada do 13 grudnia w całej Polsce.
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja akcji – Gęsina na św. Marcina. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 6 listopada do 13 grudnia w całej Polsce.
Gęsi hodowane dla pierza, nie muszą mieć bolesnego i trudnego życia. Niestety niektóre fermy preferują tzw. żywe podskuby, które po raz pierwszy przeprowadza się, gdy gęsi mają 10 tygodni, a potem co 6 tygodni.
W cyklu „ Z gęsią przez świat” przedstawimy ostatnią już z trzech kuzynek, przepięknie ubarwioną – śnieżyce cesarską. W naturalnym środowisku spotykaną u wybrzeży morza Beringa jak i również na terenach wysp Świętego Wawrzyńca.
Promocja polskiego drobiu, umocnienie międzynarodowych kontaktów – taki był cel zorganizowanej w październiku akcji w Jabłonnej. „POLSKIE MIĘSO - Ambrozja Smaku”, to hasło imprezy.
Ruszają przygotowania do corocznej akcji Gęsina na Świętego Marcina, a Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Smaki Slow Food Szczecin organizuje konkurs kulinarny.
Stado gęsi na Fermie Dębogórze, w ramach projektu, karmiono rozmarynem. A wszystko dla zdrowia. Rozmaryn, tak jak szałwia, tymianek, goździki, czosnek, zawiera związki fenolowe. Zioła te są naturalnym przeciwutleniaczami.